Pletení a barvení

Pletení a barvení

Dříve se jako základní materiál používala tkanina, která se tká na tkalcovských stavech. Ta ale není tak příjemná na omak jako pletenina, kterou používáme my. Díky své struktuře zvyšuje komfort při nošení.

Hlavně to nepoplést

Pletení je náročná operace, kde je nutné dodržovat přísná pravidla a pečlivě kontrolovat jeho kvalitu. Výsledkem je režná či surová pletenina neboli úplet. Ještě zdaleka nelze hovořit o materiálu, který by připomínal triko. V tomto kroku také provádíme první kontrolu kvality. Pokud v pletenině objevíme chybu, materiál nekompromisně vyřadíme.

pletení4

Single Jersey

To je anglické označení typu úpletu, který používáme. Česky to zní o trochu méně zajímavě: zátažný jednolícní úplet. Pro trika se používá nejčastěji, protože je velmi příjemný a vzdušný. Dále se můžete setkat i se zátažnou oboulícní, obourubní nebo interlokovou pleteninou.

Šetrné barvení

K přírodě šetrná technologie, kterou používáme k barvení úpletu, spočívá v úspornosti jednotlivých kroků. Na obarvení jednoho kila materiálu se běžně spotřebuje až 100 litrů vody a celý proces trvá až 10 hodin. Pří výrobě trik CityZen využíváme nejmodernějěší postupy, takže na jedno kilo pleteniny spotřebujeme jen 20 až 40 litrů vody. Proces barvení je také asi o třetinu kratší, spotřebujeme tedy i výrazně méně energie.

Po barvení se provádí další kontrola kvality. Hodnotíme odstín, stálobarevnost v praní, v potu atd. Aby mohl materiál postoupit do další fáze výroby, musí splňovat požadavky ekologické normy pro textilie „Oeko-Tex Standard 100“. Všechny produkty a barviva, které používáme pro výrobu, jsou certifikovány dle platné EU legislativy REACH.

Zpět na příběh trika