Letní VÝPRODEJ právě teď na e-shopu i na našich kamenných prodejnách. Chyťte slevu až 40 %!

Analýza naší unikátní textilie

Výzkumníci z výzkumného centra CEITEC z Brna zanalyzovali naši textilii a napsali o ní zprávu. Díky jejich výzkumu Vám můžeme představit další důkaz toho, že na výrobu našeho oblečení nepoužíváme žádné umělé materiály (membrány apod.), ale jen prémiovou bavlnu. Věříme, že slova vědců mají dostatečnou váhu na to, abyste do našeho oblečení vložili veškerou svou důvěru.

Vlastnosti textilie výzkumníci zkoumali především na základě CT skenování (jako v medicíně), díky kterému vidí přesně vazby mezi vlákny a dokážou ji do hloubky zanalyzovat. Sken přikládáme níže. A co na něm vlastně vidíte?

Na obrázku je vidět struktura pleteniny a rovnost vláken v přízi. Mezivazební body jsou jasné (mezi modrou a zelenou přízí – volně řečeno očka pleteniny) a to znamená, že existuje možnost odpařování vlhkosti skrz materiál.

„Samotná technologie je velmi složitý proces, kdy jednotlivé kroky jsou kvalitativně kontrolovány,“ sděluje autorka analýzy Michaela Škaroupková. Naše oblečení má v sobě špetku kouzla a tou je ona technologie CityZen. Je naším tajemstvím, aby ji nemohla využít konkurence, důležité ale je, že vše je kvalitativně kontrolováno a technologie je pod přísným dohledem. V analýze najdeme, ale ještě jeden velice důležitý bod. „Aplikací technologie CityZen nedochází k negativním změnám mezivazebních bodů. To znamená, že transportu potu a jeho vypařování není zamezeno.“ Tato citace podporuje jeden zásadní fakt, který komunikujeme. Naše oblečení nemá žádnou membránu a nebudete se v něm cítit jako v pláštěnce, protože technologie CityZen neblokuje vypařování potu.

Celou analýzu si můžete přečíst zde na straně 4.