Teď vybraná trička v akci 2 + 1 ZDARMA. ♥ Zajistěte si sebevědomí na každý den.

Proč nakupovat oblečení CityZen a co se skrývá za jeho cenou?

Naše oblečení, na kterém není vidět pot a odolá špíně, je ve světě naprostý unikát. Je ušité z prémiové bavlny, bez použití savých vložek v podpaží nebo jakékoliv membrány. To dělá z našich výrobků jedinečný produkt, který už více než 100 tisícům našich zákazníků dodává pocit jistoty a pohodlí.

Kvalitní materiál, který nezklame

Vše vyrábíme z prémiové bavlny, díky které je naše oblečení pohodlné a má skvělé vlastnosti. Bavlna je měkký a jemný přírodní materiál s přirozenou pevností a pružností šetrný i k velmi citlivé pokožce. Navíc výborně saje a je přirozeně prodyšná. A proto je základem našeho oblečení.

Naše patentovaná technologie CityZen® pak zajistí, že na tričkách, polokošilích, košilích ani na spodním prádle není vidět pot z vnější strany, i přestože jej materiál z vnitřní strany vsákne.

Díky kombinaci kvalitní bavlny a unikátní technologie CityZen®, naše oblečení výrazně rychleji schne, takže po zpocení se na tělo nelepí ani tolik nestudí. Je to dáno tím, že pletenina vlhkost vsákne a rozprostře do širší plochy a díky tělesné teplotě a prodyšnosti materiálu uschne rychleji než běžné triko. To všechno dohromady dává oblečení naprosto jedinečné vlastnosti zajišťující komfortní pocit při nošení.

Kvalitní materiál a unikátní technologie jsou tím, čím jsme na světovém trhu výjimeční a zákazníci se k nám vracejí. Důkazem může být i to, že jsme už dva roky po sobě vyhráli titul Heuréka Shop roku v kategorii móda a doplňky. Zmiňované vlastnosti potvrzují také odborníci z Technické Univerzity v Liberci, kteří naše trika podrobili důkladnému testování.

Unikátní úprava bavlny CityZen Unikátní úprava bavlny CityZen
Foto: CityZen

Na poctivé české ručičky nedáme dopustit!

Máme vysoké nároky na výrobu. Abychom však byli schopni kvalitu zajistit a mít proces plně pod kontrolou, vyrábíme vše od první nitky v Čechách a na Slovensku. Lokální výrobou se také navazujeme na dávnou slávu československého textilu tak, jako tomu bylo v minulosti. Jak říká náš Pavel, nedává nám smysl dovážet oblečení přes půl světa a zaměstnávat lidi v Asii, když máme spoustu šikovných švadlen a pracovníků tady u nás.

Mzdové náklady spojené s lokální výrobou se ale oproti Asii značně liší. Za poslední rok také zhruba 5x stouply náklady na výrobu, a i cena bavlny nezanedbatelně roste. Například minulý rok se bavlna dostala na své desetileté maximum. To vše má vliv na cenu našich triček. Pokud máte rádi čísla, uvedli jsme pod článkem pár grafů, pro lepší představu. Navzdory tomu nám stále dává smysl vyrábět v Čechách a na Slovensku.

I přes rostoucí náklady, které postihly celosvětový trh víme, že přinášíme lidem něco skvělého. Něco, co každému udělá život a působení ve společnosti příjemnější. Baví nás dělat věci, které mají smysl a dělají svět lepším. :-)

Záleží nám na přírodě

Textilní průmysl je jedním z největších znečišťovatelů planety a tento fakt rozhodně nechceme ignorovat. Dovážíme pouze bavlnu, zbytek výrobního procesu probíhá pouze u nás. Při výrobě našeho trika používáme ty nejmodernější postupy. Například k obarvení kilogramu běžného textilního materiálu je potřeba přibližně 100 litrů vody. V CityZen spotřebujeme maximálně 40 litrů, což navíc celý proces zkrátí o třetinu. Míň času znamená i méně energie. Výroba v České republice a na Slovensku navíc umožňuje snížit naší uhlíkovou stopu na minimum.

Oblečení, které je ke zdraví šetrné

Naše oděvy jsou vhodné i pro velmi citlivou pokožku. Barviva, která používáme, neobsahují stříbro ani jiné látky, které kůži často dráždí. Také splňují přísnou legislativu EU REACH, jejímž cílem je zlepšit ochranu lidského zdraví a životního prostředí v souvislosti s používanými výrobními postupy.

___________________________________________________________

Zdroje

Zakladatelé Cityzenwear René Němeček, Pavel Hrstka a Martin Burkoň Zdražení bavlny za poslední rok
Zdroj: https://www.kurzy.cz/komodity/bavlna-graf-vyvoje-ceny/

Za poslední rok se výrobní náklady v česku zdražily o více než 26 %:

Zakladatelé Cityzenwear René Němeček, Pavel Hrstka a Martin Burkoň Graf vývoje výrobních nákladů za poslední rok 2021/2021
Zdroj: https://tradingeconomics.com/czech-republic/producer-prices

Zdražení textilu kvůli bavlně se projevilo v celém textilním průmyslu:
https://www.kurzy.cz/zpravy/611557-cechum-zdrazi-dziny-i-tricka-bavlna-na-burze-zdrazuje-na-desetileta-maxima/