Příběh trika CityZen

Kvalita našich produktů spočívá především ve zkušenostech a preciznosti, se kterými přistupujeme k jejich vývoji a výrobě. Celý proces máme pevně pod kontrolou. Vše totiž vyrábíme od píky. Od první nitky, přes pletení, barvení, aplikaci naší technologie CityZen, až po stříhání a šití. A to vše u nás v České republice.

Renda (jeden ze zakladatelů firmy CityZen), zkušený textilák, ví o výrobě a zpracování bavlny snad úplně všechno. Proto vás chceme nechat nakouknou pod pokličku a ukázat vám cestu, kterou trika projdou. Podívejte se, jaký je příběh trika, které můžete mít na sobě.

 

ikona_bavlna

Bavlna

Výroba trika začíná u výběru materiálu. V našem případě 100% bavlny. To je alfa a omega celého trika a proto jejímu výběru věnujeme nemalé úsilí. Pro naše produkty používáme prémiovou dlouhovlákennou bavlnu z Řecka, USA a Egypta. Díky tomu jsou nadstandardně kvalitní, dobře drží tvar, barvu, nežmolkovatí, jsou příjemná na dotek a vhodná i pro velmi citlivou pokožku.
ikona_bavlna

Příze

Příze je výchozí materiál, ze kterého se vyrábí pletenina (hovorově látka) na výrobu trika. Věřte nebo ne, my naše trika skutečně vyrábíme už od první „nitky“ (tedy příze) a to přímo u nás v České republice. Toto je pomyslný první krok ve výrobě našeho trika.
ikona_bavlna

Pletení

Po výběru vhodné bavlny (příze), přichází na řadu pletení. Je to velmi náročná operace, kde je nutné dodržovat přísná pravidla a pečlivě kontrolovat jeho kvalitu. Případný kaz už nejde opravit. Jeho výsledkem je úplet. Ještě zdaleka nejde hovořit o materiálu, který by připomínal triko, ale o režné neboli surové pletenině, která je základem pro finální výrobek. Na obrázku vidíte, jak pleteme režný úplet.
ikona_bavlna

Barvení

V dalším kroku putuje upletená režná bavlna, která má žluto-hnědý vzhled, na barvení a další úpravy. Každý bavlněný materiál musí projít touto operací. Ta mu na konci dává barevný, odborně řečeno odstínový vzhled. Při výrobě trik CityZen myslíme i na přírodu. Používáme nejšetrnější výrobní technologii barvení, která je dostupná v současném textilním světě.
ikona_bavlna

Úprava CityZen

Na závěr mokré úpravy (barvení) dáváme pletenině naše unikátní vlastnosti, které nazýváme technologií CityZen. Díky nim na triku není vidět pot, odolá špíně a nečistotám, příjemně se nosí a oproti běžným trikům snižuje zápach
ikona_bavlna

Stříhání

Po aplikaci naší úpravy a vysušení pleteniny, putuje materiál připravený ve velkých několikasetmetrových rolích na stříhání. To obstarávají CNC automaty, tzv. cuttery. Navzdory velké pomoci automatických strojů jsou ale i zde potřeba šikovné ruce zkušených pracovníků a profesionální obsluha. Stříhání musí být velmi přesné. Jen tak může být na konci vysoce kvalitní výrobek.
ikona_bavlna

Šití

Nastříhaná pletenina putuje pod šikovné ruce zkušených švadlen, které triko ušijí. Součástí tohoto kroku je i důkladná výstupní kontrola, kde kontrolujeme rubovou i lícovou stranu trika a balíme ho do obalů. Poté putují trika k nám do skladu a pak k vám domů.