Příběh značky CityZen

Příběh značky

kdo-je-cityzen

Myšlenka na neobyčejné triko

Jsme tři kamarádi, obyčejní chlapi z Chrudimi, tátové od rodin. Vyvinuli jsme unikátní triko, na kterém není vidět pot, odolá špíně a snižuje zápach. Věřili jsme mu a šli jsme s kůží na trh zaplavený kontejnery laciného textilu z Asie. A uspěli jsme.

Do dnešního dne jsme takových triček vyrobili a prodali desítky tisíc. Jejich úspěch nám umožnil pustit se do dalších textilních inovací. I když věci někdy nešly podle našich představ, hnalo nás vpřed vědomí, že to, co děláme, reálně zlepšuje lidem život. Nadšené reakce našich zákazníků. A třeba i to, když jsme se stali Startupem roku.

Náš příběh může být inspirací pro všechny, kdo nosí v hlavě myšlenku. Myšlenka neobyčejného trika totiž zrála v hlavě René Němečka přes 20 let. Jak se to celé událo?

Milníky v příběhu CityZen®

Kdo je CityZen?

medailonek_Renda

René Němeček Výroba a inovace

Renda je nadšený „textilák“, který o výrobě a zpracovávání bavlny nebo jiných materiálů ví snad úplně všechno a nadšeně o tom umí vykládat. Absolvoval Textilní fakultu Technické univerzity v Liberci a Podnikatelskou fakultu VUT v Brně. Jako jeden z prvních studentů z ČR v rámci programu Erasmus studoval na Univerzitě Trento v Itálii. Od roku 2003 pracuje pro nadnárodní společnost, která nabízí technologie na úpravu textilních materiálů. Je ženatý a má dvě děti. Ve volném čase rád sportuje, jezdí na motorce, pěstuje bylinky, vyrábí likéry a baví ho manuální práce. V CityZen má na starosti výrobu a inovace.

medailonek_Pavel

Pavel Hrstka Ředitel

Pavel je obchodník tělem i duší s mnoha zkušenostmi. Vystudoval strojní fakultu Technické univerzity v Liberci. Postavil známou internetovou lékárnu, byl obchodním ředitelem v jedné pardubické společnosti. Je ženatý a má dva syny. Rád cestuje po světě, leze po horách, hraje volejbal, golf, potápí se a je zapálený včelař. O CityZen říká: „Že na stará kolena budu mít startup mě vůbec nenapadlo. CityZen je adrenalin a škola v jednom.“ CityZenu věří, proto ukončil předchozí práce a začal se mu věnovat na sto procent. „Dnes vím, že to bylo dobře.“ Jeho životní hodnoty mají zkratku DOORS - Důvěra, Odpovědnost, Otevřenost, Respekt a Seberealizace. V CityZen zastává funkci ředitele společnosti.

medailonek_Martin

Martin Burkoň Finance

Martin je ostřílený businessman. Vystudoval ekonomicko-správní fakultu Univerzity Pardubice. Řadu let pracoval ve státní správě. Nyní už 12 let podniká. Je ženatý a má tři syny. Ve volném čase sportuje a stejně jako Pavel je nadšený včelař. O CityZen říká: „Rendova myšlenka chytrého trika pro mě měla příběh. Prototyp trika jsem na sebe oblíkl a tři dny ho nesundal. Chodil jsem v něm, pracoval, řídil, dokonce i spal. A fungovalo. I když jsem textilem nepolíbený, viděl jsem v tom obchodní potenciál a možnost své realizace.“  V CityZen dohlíží na finance. 

Budoucnost má jméno CityZen

Budoucnost má jméno CityZen®

Nápadu, který měl Renda v průběhu devadesátých let jsme v roce 2018 vdechli život a děláme vše pro to, aby naše triko jednoho dne bylo v každé skříni. Moderní a chytré technologie se staly neodmyslitelnou součástí našich životů. Máme chytré telefony, televize, domácnosti...