Ženy, které s láskou balí objednávky

Přijdete-li do skladu CityZen, uvidíte zde především dívčí osazenstvo. Děvčata zde balí balíčky, vozí vozíčky plné oblečení z vašich objednávek, nosí krabice nebo skládají oblečení a vkládají do obalů. Je to tam jak ve včelím úlu. Spousta práce, spousta bzukotu a med, který z toho vzniká, je neskutečně sladký. Holky totiž balí balíčky s láskou, radostí, ale i rychlostí a precizností. Rádi bychom Vám tímto představili naše dvě hlavní pracovnice… Ivču a Péťu.

Péťa a Ivča jsou dlouholeté kamarádky, a proto za obě nejčastěji mluvila Péťa a Ivča souhlasně přikyvovala. Obě jsou součástí CityZen 3 roky a patří mezi největší sluníčka firmy. Společně jsme si povídaly během toho, kdy holky zrovna skládaly potištěná trička zpátky do obalů.

Holky, co děláte jako první, když přijdete do práce?

Nejprve pozapínáme počítače a podíváme se, jaký je stav objednávek, a co na nás čeká. Potom si jdeme udělat kávu a postupně se do toho pouštíme.

Koukám, že máte příjemnou obuv, takže si určitě ještě uděláte pohodlí.

Ano, člověk je tu celý den na nohou, takže potřebuje příjemnou, pohodlnou a bezpečnou obuv.

Také Vám tady krásně voní aroma difuzér a máte nádhernou vánoční atmosféru. Je to něco, co Vám tady dělá radost a podporuje v práci?

Práce ve skladu nás moc baví a určitě to podporuje čisté a teplé prostředí, které ve vánočním období máme okořeněné ozdobami a vůněmi. Jinak je tady ale perfektní tým, s kterým se skvěle spolupracuje, a s který jsme sladěné. Jedna začne něco dělat a druhá se hned přidá. Práce nám tady dělá radost. Můžeme si i povídat a zažívat společně hezký čas.  

Určitě je to ale i náročná práce. Který čas je pro sklad nejnáročnější?

Vždycky jsou to akce, ať už jsou to různé výprodeje a slevy. Tenhle rok jsme byly v zápřahu na jaře během výprodeje a teď na Black Friday. No a vánoční období celkově je jedno z nejtěžších.

Změnil se váš pohled na Vánoce od té doby, co pracujete ve skladu?

Myslím si, že všichni lidi na expedici určitě nevnímají Vánoce jako poklidné svátky, ale je to spíš stres, hodně práce a únava. Chceme být rychlé, aby zákazníci měli vše včas pod stromečkem. Zároveň jsme tady ale pozitivně a vánočně naladěné, vzájemně si pomáháme a zažíváme tady spoustu legrace, která ten předvánoční boom přece jen eliminuje.

 

 

Oblíbené produkty holek aneb co doporučují pod stromeček:

Ivča: Nejradši mám kalhotky a vlastně celkově spodní prádlo, i podtrika jsou skvělým pomocníkem. No a samozřejmě nedám dopustit na naše trička. Právě teď mám na sobě náš nový roláček GERA v khaki barvě. 

Péťa: Já od CityZen nosím jednoduše všechno. Oblečení mi je příjemné a jsem v něm moc spokojená. Také preferuji naše spodní prádlo a i třeba šaty jsou perfektní. Dneska mám zrovna na sobě černé tričko BREDA s potiskem anděla, aby tady byla pořádná vánoční atmosféra.  

 

 

Jak vůbec postupujete v balení objednávek?

V systému vždy vidíme počet objednávek, a ty jsou zároveň roztřízené k dopravcům. Pikéři (ti, kteří chodí skladem a hledají produkty do vaší objednávky) si rozhodí, jakého dopravce budou dělat a my potom přivezené zboží kompletujeme, balíme a dáváme do určených krabic pro daného dopravce. Z dopravců tu máme Českou poštu, Zásilkovnu, DPD a PPL. Na každém vozíku, který nám pikér připraví, je 8 objednávek. To všechno vidíme v počítači v systému, takže se v tom dobře orientujeme a víme, co na nás čeká. Když už máme plné krabice, dovezeme to na paletu, kterou si v průběhu odpoledne sváží dopravce.

Asi je hodně důležité si hlídat správnost dopravce. Nikdy mě nenapadlo, jak logisticky náročné může být balení, když si každý zákazník objedná přes jiného dopravce.

Je potřeba si v tom udržovat pořádek, protože se klidně může stát, že se nějaká krabice přehodí a tím se všechno prodlužuje, a to není dobře. Takže to pečlivě hlídáme.

Jak rychle dokážete zpracovat balíček, který si zrovna zákazník objedná?

Většinou hned, jak se nám objednávka objeví v systému. Samozřejmě záleží, kolik balíčku musíme zabalit před ním, ale vychází to, že ještě daný den balíme a předáváme dopravci. Když jsou ale akce a najednou máme tisíce objednávek, tak se stane, že ji balíme až druhý den, ale to je ojedinělé.

Co je pro Vás nejhorší na to, když máte najednou obrovské množství objednávek?

No od rána do večera stojíme, takže z toho pěkně bolí záda a nohy. Je to náročné, ale často tu máme na výpomoc brigádníky, kteří nám trochu uleví a samozřejmě ta nálada ve skladu nás ohromně nabíjí. Domů sice chodíme unavené, ale vždy s pocitem dobře odvedené práce, takže nám úsměv nechybí.  

Jak se staráte o své tělo po takové fyzické zátěži?

Hlavně cvičíme. Chodíme běhat, plavat i tancovat. Při sportu si nejvíce odpočineme a taky se zregeneruje naše tělo. Je důležité procvičovat a protahovat naše záda a celkově o sebe pečovat, abychom co nejdéle vydržely. Holt nám není 20, takže musíme regenerovat, jak jen to jde.

Na závěr bychom ale obě chtěly říct, že jsme tady vážně skvělý tým napříč celou firmou, což je pro nás velice důležité, protože se můžeme na všechny spolehnout. Zároveň je to jeden z důvodů, proč chodíme do práce opravdu rády.