PŘI OBJEDNÁVCE NAD 690 KČ DOPRAVA ZÁSILKOVNOU ZDARMA > VYUŽÍT

Život v době rouškové

Roušky se staly běžnou součástí našeho života, stejně jako klíče od domácnosti, mobil či peněženka. A jak je vidno, ještě nějakou dobu zde budou mít své místo. Vyberme si tedy takovou, která nejen chrání lidi kolem nás, ale zároveň ochrání i nás před zbytečným vdechováním nezdravých mikroorganismů, které se na klasické roušce začnou tvořit během chvilky.

V posledních týdnech se vyrojilo mnoho testů a článků, zda je či není bezpečné nosit roušky. Ať už se jedná o roušky jednorázové nebo látkové, výsledky jsou hodně podobné. Všechny testované roušky obsahovaly bakterie, některé i plísně. Odborníci se shodují, že tyto mikroorganismy nás vyloženě neohrožují na životě, ale astmatiky či jedince s oslabenou imunitou přeci jen mohu potrápit. Převážně dámy si pak všimly i zhoršení stavu jejich pleti. Hlavním problémem je zvlhnutí roušek, kdy ztrácí svou funkci ochrany a stávají se živnou půdou pro různé mikroorganismy. Proč tedy zbytečně postupovat riziko vdechování různých mikroorganismů do plic, když je zde ANTIBAKTERIÁLNÍ ROUŠKA CITIZYEN.

Ve spolupráci s lékaři a zdravotním personálem jsme vyvinuli roušku s antibakteriální a antivirovou úpravou. Je velmi komfortní a vhodná i na dlouhodobé nošení.

Jak to celé funguje? Vnější i vnitřní vrstvu (3. a 4. viz obrázek) jsme ošetřili antibakteriální úpravou. Díky ní se ani po několikahodinovém nošení na látce netvoří růst negativních bakterií a kultur. Antibakteriálnost se úspěšně testovala i na 20krát vyprané roušce.

 

řez_roušknou_web_3vrstvy

 

Rouška má také antivirovou úpravu, protože dokáže vir na povrchu látky zahubit. Díky tomu se výrazně snižuje riziko nákazy neopatrnou manipulací s rouškou. Nutno ale podotknout, že vir je opravdu velmi malá částice. Pokud se nachází ve vzduchu, dokáže proniknout i nepatrnou skulinkou. Ačkoliv je na tom naše rouška o mnoho lépe a ochrání vás více než klasická bavlněná, žádná rouška, nedokáže proniknutí viru zcela zabránit.

Dále mají naše roušky ještě vodoodpudivý efekt. Vnější materiál odpuzuje tekutiny, aerosol i jiné složky. Zamezuje proniknutí kapénky do struktury roušky, čímž vás chrání od okolního světa. Efekt je velmi stálý i po více než 20 praních. V praxi to znamená, že aerosol, který se uvolní například při kýchnutí a letí vzduchem, ulpí na roušce a nevsákne se dovnitř.

V neposlední řadě má rouška vnitřní kapsu pro vložení filtru, který zlepšuje její filtrační schopnosti. S naším meltblown filtrem dokonce splňuje v testu filtračních vlastností normu FFP2– 30 l/min. To z naší roušky Blanka dělá na současném trhu s rouškami naprosto ojedinělý produkt.

 

IMG_9008_1

 

Roušky jsme testovali v prestižních laboratořích u nás v České republice.

 

Antibakteriální úprava:

Měřeno ve SZU Praha (www.szu.cz)

SZU – příloha č. 3, testování antibakteriální inhibice dle normy ČSN EN ISO 20743:2014

Měřeno v TZÚ v Brně (www.tzu.cz)

TZU – příloha č. 2, testování antibakteriální inhibice agarovou destičkou ČSN EN ISO/IEC 17025:2018

 

Antivirová úprava:

Odolnost vůči viru COVID-19 nelze z bezpečnostních důvodů v komerčních laboratořích testovat. Pro simulaci se tak používá jiný virus o stejné velikosti. Antivirovost deklaruje náš dodavatel technologie - prestižní švýcarská společnost SANITIZED, kterou pro výrobu našich roušek používáme.

 

Vodoodpudivý, kapénkový efekt

Funkčnost jsme testovali v TZÚ Brno a HUNTSMAN laboratoři Liberec. V profesionálním spray testu si naše roušky vedly na výbornou.

 

Excelentní filtrační schopnosti - FFP2

Měřeno v AV v Praze (https://www.icpf.cas.cz/), Akademie Věd, Ústav chemických procesů – příloha č. 4, Měřící protokol č. 200818/01

Měřeno v TUL Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace (https://cxi.tul.cz/en/) Protokol 02/2020, Protokol 03/20.

 

 

Zdroj informací ohledně testování:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/velky-test-pouzitych-rousek-co-nosime-denne-na-obliceji-123437

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/co-jsme-nasli-v-rouskach-plisne-bakterie-i-zlateho-stafylokoka.A201008_141445_domaci_smls

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení