Prací gel GETLEMAN

Právě jste se dostali na stránku, kde naleznete veškeré informace k pracímu gelu GETLEMAN. Dozvíte se zde více o jeho příběhu a výhodách. Na konci stránky jsme uložili i bezpečnostní a datový list.

 

Příběh pracího gelu

 

„V čem a jak máme prát oblečení CityZen®?“ Otázka, na jejímž základě jsme se rozhodli vymyslet svůj vlastní prací gel, který bude šetrný nejen k oblečení CityZen®, ale i k vašim ostatním kouskům textilu, pokožce nebo pračce.

Vše zahájil Renda Němeček, který se spojil se zkušeným chemikem a textilním technologem Vladimírem Čipem a spolu zkusili vyrobit první kilogram gelu. Po pár zkouškách na Univerzitě Pardubice zjistili, že funguje skvěle. Vrhli se tedy do úprav, a nakonec z toho vznikla várka o 300 kg, jejíž část máte pravděpodobně v ruce.

 

Výhody pracího gelu GETLEMAN

 

1. Účinný i při teplotě 30 °C

Funkčnost gelu jsme testovali ve studené vodě, při 30 °C i 60 °C. Zjistili jsme, že teplota 30 °C si poradí s většinou zašpinění.

2. Šetrný k vaší pračce

Při dávkování pracího gelu dochází k okamžitému změkčení použité vody, díky tomu je náš gel šetrný i k pračce.

3. Prodlužuje životnost oblečení CityZen®

Z testů jsme zjistili, že prací gel nezhoršuje efekt savosti a nemění parametr odpuzování špíny a nečistoty u naší technologie CityZen®.

4. Úspora díky nižšímu dávkování

Aktivní složky produktu nám dovolují použít nižší dávkování, tzn. standardní dávkování 50 ml na 4,5 kg prádla namísto někdy konkurenčních produktů s dávkováním až 120 ml na 4,5 kg prádla.

5. Šetrné k pokožce a k oblečení

Použité látky nezpůsobují alergické reakce. Produkt neobsahuje alergenní vonné látky.

6. Neutrální vůně, není nutná aviváž

Naši zaměstnanci vybrali a většinově se shodli na neutrální vůni. Díky tomu nemusíte využívat aviváž, což doporučujeme především při praní oblečení CityZen®.

7. Bez mikroplastů

Mikročástice mikroplastů jsou příliš malé na to, aby je odfiltrovaly čističky odpadních vod (dále ČOV). Částice se rozptýlí v našich vodách a mohou způsobit škody na životním prostředí, což vám s naším pracím gelem nehrozí.

8. Bez optických zjasňovačů

S naším pracím gelem nebudete mít prádlo opticky zjasněné, tedy pod ultrafialovým světlem nesvítí. Ze zjasňovacích prostředků zůstává až 50 % v odpadních vodách i po průchodu čisticí stanicí, protože jsou rezistentní proti mikrobům, které je mají odbourat.

9. Bez fosfátů

Fosfáty byly v minulosti oblíbenou složkou pracích prášků sloužící pro změkčování vody. ČOV si ale s fosfáty nedokážou poradit a odbourat je.

10. Použitelný i v rodinných čističkách odpadních vod

Produkt neobsahuje antibakteriální činidla, která by omezila funkčnost bakterií v rodinných ČOV.

11. Bez sulfátů a konzervantů

Díky použitým surovinám a jejich složení nemusíme využívat konzervanty pro samotný gel. Konzervanty podobně jako sulfáty mohou způsobovat dráždivé reakce.

12. Bez barviv

Prací gel jsme schválně nezabarvovali, abychom do receptury zbytečně nepřidávali další chemikálie.

13. Udržitelnost

Naše receptura pracího gelu obsahuje udržitelné suroviny přírodního původu, protože nám záleží na životním prostředí.

 

Bezpečnostní list:

BL2023_11_CityZen prací gel

Datový list:

DL2023_11_CityZen prací gel