Letní VÝPRODEJ právě teď na e-shopu i na našich kamenných prodejnách. Chyťte slevu až 40 %!

Barvení

ikona_barveni

Barvení

V dalším kroku putuje upletená režná bavlna, která má žluto-hnědý vzhled, na barvení a další úpravy. Každý bavlněný materiál musí projít touto operací, která mu na konci dává barevný, odborně řečeno odstínový vzhled. Při výrobě trik CityZen myslíme i na přírodu. Používáme nejšetrnější výrobní technologii barvení, která je dostupná v současném textilním světě.

K přírodě šetrná technologie, kterou používáme spočívá v úspornosti jednotlivých kroků. Spotřebujeme 2-3x méně vody, výrazně méně energie a celý proces je rychlejší. Po barvení se provádí další výstupní kontrola kvality. Hodnotíme odstín, stálobarevnost v praní, v potu atd. Aby mohl materiál postoupit do další operace výroby, musí splňovat požadavky ekologické normy pro textilie „Oeko-Tex Standard 100“. Všechny produkty a barviva, které používáme pro výrobu jsou certifikovány dle platné EU legislativy REACH.

Věděli jste že:

Na obarvení jednoho kila materiálu se běžně spotřebuje zhruba 70-100 l vody a celý proces trvá okolo 8-10 hodin dle barevného. Pří výrobě trik CityZen využíváme nejmodernějěších postupů a výrazně tak šetříme přírodu. Na jedno kilo pleteniny spotřebujeme jen 20-40 l vody a proces barvení trvá 6-7 hodin.