Letní VÝPRODEJ právě teď na e-shopu i na našich kamenných prodejnách. Chyťte slevu až 40 %!

V pohodlí i bezpečí. Máme certifikát OEKO-TEX® Standard 100

Záleží nám na tom, abyste se v našem oblečení nejen dobře cítili, ale taky věděli, že jste v bezpečí. Po skoro půlroční práci na testování našeho sortimentu jsme získali certifikát OEKO-TEX® Standard 100. 

nahled_blog_oeko-36

Toxické látky z textilií mohou postupně a nepozorovaně poškozovat vaše zdraví. Dýcháním, pokožkou, případně slinami se vám můžou dostat do těla a začít dělat neplechu. Myslete na to při pořizování nového oblečení. Když bude mít vaše nové oblečení certifikát OEKO-TEX® Standard 100 tak jako naše chytré oblečení, budete vědět, že vaše zdraví zůstane neohrožené. 

Co je OEKO-TEX certifikát 

OEKO-TEX certifikát je globálně uznávaným bezpečnostním měřítkem kvality textilu. Aby textil certifikát získal, musí každá jednotlivá položka testovaného výrobku včetně jeho doplňků, jako jsou u nás například knoflíčky, projít testem na více než 1 000 škodlivých látek ohrožujících zdraví, ale taky přírodu. Pokud testem projde, můžete si být jistí, že neoblékáte žádnou škodlivou chemickou látku, která by měla negativní dopad na vaše zdraví nebo životní prostředí. 

Testuje se například hodnota pH, obsah formaldehydu, přítomnost pesticidů, obsah těžkých kovů, konzervační látky, jako je pentachlorfenol a tetrachlorophenol, nebo přítomnost škodlivých barviv, které mohou způsobit alergie a v krajním případě i tvorbu karcinogenních buněk. 

Naše chytré oblečení CityZen získalo certifikát OEKO-TEX® Standard 100 

PG020 237320_GREENMy v CityZen splňujeme toto nejvyšší certifikační ocenění z pozice výrobce. Získali jsme ho po téměř půlroční práci na testování celého našeho sortimentu včetně dokládání všech interních výrobních parametrů a procesů. Jsme rádi, že vám můžeme oficiálně zaručit, že je naše chytré oblečení z hlediska zdraví i dopadu na přírodu naprosto bezpečné. 

Tento certifikát říká, že na našem oblečení nejsou žádné zakázané látky a v našem výrobním procesu je vše v souladu s legislativou EU REACH. 

 

4 produktové třídy OEKO-TEX certifikátu 

Do OEKO-TEX® Standard 100 spadají 4 třídy produktů, které se od sebe odlišují přísností požadavků a podle toho, jak výrobky používáte. 

Třída 1: Oděvy pro děti do 3 let

Splňuje nejpřísnější požadavky, protože sem spadá oblečení pro miminka. Ta ho totiž mívají nejen na sobě, ale často si ho i cucají. 

Třída 2: Oděvy přicházející do styku s pokožkou

Splňuje velmi přísné požadavky, protože sem patří výrobky, které oblékáte přímo na svou kůži. Řadí se sem oblečení a spodní prádlo včetně toho od CityZen nebo povlečení. 

Třída 3: Oděvy nepřicházející přímo do styku s pokožkou

Do této třídy spadají textilie, které nepřichází do přímého kontaktu s kůží, jako jsou kabáty, bundy a vesty. 

Třída 4: Ostatní textilní výrobky

Sem spadá interiérový textil a doplňky jako ubrusy, závěsy, záclony nebo čalounické látky. 

 

 

Autor: Nikola Nevečeřalová 

Zdroj: www.oeko-tex.com