Letní VÝPRODEJ právě teď na e-shopu i na našich kamenných prodejnách. Chyťte slevu až 40 %!

Co nejraději nosí nejznámější meteoroložka Česka a rosnička TV Nova Honsová

Oblíbená rosnička TV Nova a nejznámější česká meteoroložka Dagmar Honsová ráda servíruje počasí lidem „na míru“ a nedá dopustit na bílá trička. Přečtěte si rozhovor s inspirativní ženou, která nadevše miluje svou rodinu i povolání.  

 nahled_blog-35

Jaké je Vaše životní role? 

Takovou otázku jsem si nikdy nepoložila. Ale ve chvíli, kdy se mi narodila moje první holčička, bylo jasno. Být nejlepší mámou, jakou mohu být. A pracovně při prvním setkání s družicovým snímkem, radarem a numerickým modelem bylo jasno v tom, že moje práce mi bude přinášet každodenní radost ze života.
 
 

Co víc se může splnit meteoroložce, než hlásit počasí v nejsledovanější zpravodajské relaci? Byl to váš sen? 

Jedinou mojí ambicí vždy bylo a je předávat předpověď počasí srozumitelně, lidsky a mluvit o počasí tak, aby byly informace přínosné. To, že po dvaceti letech každodenní práce a sestavování předpovědí počasí mohu lidem předat nejdůležitější informace z televizní obrazovky, je taková třešinka na dortu. Z mojí každodenní práce je to setina práce, která vždycky hrozně rychle uteče a často lituji, že jsem lidem nestihla říct všechny zajímavosti o počasí daného dne. 

Co na své práci milujete? 

Jednoznačně sestavování předpovědi počasí. Pracovně tomu říkám hrabat se a porovnávat výstupy numerických modelů. Tomu denně věnuji hodiny a hodiny času. A také povídat si s lidmi o počasí, kdy já se ptám na jejich názor na aktuální počasí. Zjišťuji, proč se o něj zajímají, jaké informace se chtějí dozvědět, jak s nimi následovně pracují. To je pro mě důležitě – vědět, jak lidé na počasí reagují a předpověď počasí jim pak „servírovat“ na míru 

A je něco, co na své práci naopak nenávidíte? 

Slovo nenávidím do mého života vůbec nepatří.  

Je něco, co vás na meteorologii nepřestává fascinovat? 

Každodenní dynamika atmosféry a to, jak příroda zůstává nedosažitelnou 

Jak si udržujete rovnováhu mezi volným časem a pracovním? 

Vlastně to moc nerozlišuji. Do jediného dne toho umím nacpat hodně. Vždy si to ale musím zorganizovat tak, že mojí prioritou je rodina a čas s ní. V praxi to znamená, že buď pracuji, nebo jsem se svými nejbližšími. Obojí mne nabíjí energií a láskou. 

Co děláte ve volném čase?  

S rodinou podnikáme výlety do přírody ideálně na kolech, lyžích nebo kolečkových bruslích. Vše se točí kolem tréninků a kroužků holčiček. Na jaře a v létě si kutíme na zahradě a grilujeme s přáteli.  

„Vždycky mě potěší lidé správně oblečení podle počasí.“ 

Sledujete módní trendy? 

Ráda sleduji módu a vždycky mě potěší krásně oblečená žena nebo muž. Stejně tak správně oblečení lidé podle počasí. A jasně, že vnímám, že pokud mi oblečení daného dne sedne, jde mi i práce lépe od ruky. Na sledování módních trendů jsou ale v televizi odborníci, kteří nás oblékají.  

Když si vybíráte oblečení vy, co je pro vás nejdůležitější? 

Z jakého je materiálu a jeho barva. Začínám ale vždycky počasím – v letním půlroce to musí být přírodní materiály, kvůli zvýšené vlhkost vzduchu a světlé barvy, které tolik nepohlcují sluneční záření. V zimním půlroce se přikláním i k syntetice – alespoň nemusím tolik žehlit.  

Co podle vás nesmí chybět v šatníku žádné moderní ženy? 

Deštník, pláštěnka a bílé tričko 

Jaké jsou Vaše oblíbené módní kousky a co nosíte nejčastěji? 

Mám ráda overaly – jednoduché, praktické a hodí se k široké škále každodenních aktivit. Ale nepohrdnu ani kalhotovým kostýmem. Ty jsou v mém šatníku v největším zastoupení.  

Máte nějaký oblíbený kousek CityZen? 

Jednoznačné bílé tričko ALTA – přezdívám mu, nezničitelné. Hodí se ke všemu, do jakéhokoliv počasí. Večer vždy vyperu, do rána je suché. A zničit se mi ho nepodařilo ani od opalovacího krému, který používám 365 dní v roce. 

Jaký je váš vzkaz pro příznivce meteorologie. 

Pokud budete dělat, co vás baví, máte vyhráno. 

 

 

Autoři: Marie Šírková, Nikola Nevečeřalová