A JE TO TADY > ZVÝHODNĚNÉ SADY > TO CHCI

K 50. výročí vzniku chrudimského Muzea loutkářských kultur jsme ušili pohádková trička

Možná už jste někdy slyšeli o festivalu Loutkářská Chrudim. Tento festival každoročně pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi a jelikož máme, jako všichni správní Češi, rádi pohádky, rozhodli jsme využít naší spolupráce a ušít speciální hravé tričko.

Muzeum sídlící v nádherném historickém Mydlářovském domě v centru města letos totiž slaví padesáté výročí svého otevření. A CityZen je jedním z hlavních partnerů oslav!

Připravili jsme speciální edici triček s motivem jedné z více než 11 tisíc loutek, o které muzeum ve svých sbírkách pečuje.

Proč drak?

Že jsme si vybrali tu lítou saň, která spálí všechna království kolem a požírá princezny na počkání? Ale kdeže… Vždyť i drak Mrak nám ukázal, že nemůžeme házet všechny draky do jednoho pytle.

Možná, že v českých pohádkách nebývá drak často kladnou postavou, ale například
v čínském horoskopu je tomu naopak. V Číně je drak symbolem štěstí a lidé narození
v tomto znamení si ho užívají plnými doušky. Draci jsou statečné, pravdomluvné, energické bytosti s pozitivním přístupem k životu, kteří s vervou pomáhají ostatním. Takoví bychom chtěli být všichni, ne?

A proč zrovna tento dráček? Důvodů je hned několik. Pochází z rodinného loutkového divadla pana Prokopa z Chrudimi. Je mu kolem sta let a patří mezi jedny z prvních loutek, které muzeum ve svých počátcích získalo.

Ve sbírkové evidenci má pořadové číslo L 51, tedy jen o jedno větší, než je muzejní jubileum. A vypadá docela mírumilovně!

I přes svůj divoký temperament je drak přítelem, kterého chce mít každý po svém boku. Toho nyní aspoň symbolicky dosáhnete díky našim tričkům.

Obohaťte svůj šatník o dračí sílu a podpořte s námi české loutky, které jsou od roku 2016 součástí kulturního dědictví UNESCO.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení