Teď vybraná trička v akci 2 + 1 ZDARMA. ♥ Zajistěte si sebevědomí na každý den.

Oblékněte si Chrudimáka Ressela a jeho lodní šroub

Nezisková organizace Čeští mistři přichází s další osobností, která si zaslouží být na našem triku. Tentokrát se jedná o Josefa Ressela, který se narodil v Chrudimi a shodou okolností oslavil předposlední den v červnu 230 let od svého narození. 

Kdo byl Josef Ressel, a proč být na něho hrdý? 

Možná pro mnohé z Vás patří Ressel mezi méně známé vynálezce, v Chrudimi o něm ví ale úplně každý. Kdo by taky nevěděl, když se podle něj v Chrudimi jmenuje gymnázium, náměstí, a ještě se zde nachází jeho rodný dům, v němž přišel na svět roku 1793.

V průběhu jeho života pomalu zabředával do technických oborů a snažil se přicházet s novými vynálezy, které by změnily svět… a jeden se mu opravdu povedl. Lodním šroubem předběhl dobu a nastavil novou laťku v lodní dopravě. To ale nebyl jeho jediný počin, stojí také za lisem na víno, mechanismem jeviště a jeho osvětlení a také za dalšími projekty spojené s lodní dopravou a párou. Ressel zemřel na malárii v jeho 64 letech v Lublani, kde je také pohřbený.  

Za fotografii děkujeme spolku RESSEL z.s.

A byla velká sláva 

Spolek RESSEL zorganizoval ke dni narozenin vynálezce událost, kde všichni společně uctili jeho památku a Čeští mistři při té příležitosti pokřtili nová trička s jeho bustou.  

„Na jeho počest jsme vyrobili tričko, které pokřtíme v den Resselových narozenin u jeho sochy v Chrudimi. Děkujeme spolku RESSEL, že jsme mohli být součástí této významné události. Toto triko je ojedinělé v tom, že grafický návrh připravil chrudimský ateliér Barrons Leather Work. Obraz je ručně kreslený a jedná se o bustu Ressela ztvárněnou dle jeho sochy. Motýlek, který má Ressel pod krkem, je ve tvaru lodního šroubu, takže se v potisku skrývá i jeho dílo. Jedná se o limitovanou edici 150 ks napříč velikostmi a výjimečně jsme zvolili i jiný typ potisku – sítotisk, který podtrhne kresbu a na slunci se lehce třpytí,“ popisuje nové tričko Lenka Jehličková, předsedkyně spolku Čeští mistři. 

Jak už bylo zmíněno, trička s bustou natištěné sítotiskem jsou limitované, a budou jen pro 150 nejrychlejší a nejchtivějších. Pořídíte ho v pánské černé klasice s výstřihem do U a v dámském černém kimonu. V Resselově edici plánují Čeští mistři ještě další potisky, takže sledujte nás nebo neziskovku, ať o tričkách víte mezi prvními. 

 Za fotografii děkujeme spolku RESSEL z.s.