Staňte se přeborníkem ve výběru oblečení

Velká část lidí se dobrovolně vzdává toho, aby darovala pod stromeček oblečení. Paradoxem je, že oblečení potřebuje každý a ve většině případů udělá největší radost. CityZen nabízí nejenom radost z nového oblečení, ale také přidanou hodnotu v unikátních vlastnostech, které podpoří sebevědomí a bezpečí. Jak ale oblečení CityZen vybrat? Jak trefit správnou velikost a barvu? Na vše dostanete odpověď níže.

 

Jak trefit velikost?

Velikost může být záludnou záležitostí, ale když víte, jak na to, vyberete oblečení raz dva. Je určitě dobré si udělat průzkum šatníku, jakou velikost daný člověk nosí, ale nemusí to být úplně směrodatné. My doporučujeme na chvilku odcizit oblíbené tričko dané osoby a přeměřit ho v určitých oblastech. Přesný postup k přeměření najdete u vybraného produktu pod ikonkou „chci poradit velikost“, kde vás přesně navedeme a rovnou vám ukážeme tabulku s velikostmi a rozměry.

Také si můžete nechat poradit aplikací SizeID, ale tam musíte znát různé osobní údaje o proporcích dané osoby.

 

 

Jak zvolit správnou barvu?

Chcete-li se nad dárkem trochu zamyslet, zkuste zvolit oblečení v jiné barvě než v klasické bílé, černé nebo šedé. Ano, těmito barvami nic nezkazíte, ale pravděpodobně obdarovaný už tyto barvy a daný typ oblečení vlastní. Pojďme si tedy přiblížit, jak jednoduše vybrat barevné kousky pro vaše nejbližší.

  1. Máte-li možnost, mrkněte se blízkému do skříně, jaké barvy tam nejčastěji schovává. Zároveň se ale nenechte zmást, je-li tam jedno triko v modré barvě, neznamená, že ho dotyčný nosí. Spíše hledejte barevně početnější kusy.
  2. Dejte si třeba týden a pozorujte jeho outfity. Jaké barvy má nejčastěji na sobě? Nevídáte-li blízkého tak často, mrkněte se na jeho sociální sítě a na oblečení, které nosil třeba v posledním roce. Dál se nekoukejte, protože styl oblečení se může měnit.
  3. Když nevyjde ani jeden bod výše, vložte svoji důvěru do barevné typologie. Ta určuje 4 typy – jarní, letní, podzimní a zimní. Dvěma sedí spíše teplé odstíny (jarní, podzimní) a zbytku naopak studené (letní, zimní).

 

Jarní typ

Muži a ženy jarního typu poznáte jednoduše. Mají blonďaté nebo lehce tmavší vlasy, světlou až bledou pleť a modré či světle zelené oči. Jarním typům sluší pastelové barvy, které působí teple a zářivě. Zároveň nevolte moc tmavé odstíny.

  Jarní barvy pro muže                                                         Jarní barvy pro ženy  

 

Letní typ

Letní typy bývají těžce rozpoznatelní, protože se vám může zdát, že spadají spíše do jarního šuplíčku. Většinou je ale poznáte podle toho, že se velice dobře opalují i přes to, že jsou spíše světlejší. Vlasy mají plavé až lehce hnědé. Oči modré, šedé nebo taktéž lehce do hněda. Ve většině případů jim sednou světlé modrofialové odstíny. Nezkazíte nic růžovou nebo tmavě zelenou.

  Letní barvy pro muže                                                        Letní barvy pro ženy  

 

Podzimní typ

Do podzimního typu spadají lidé s tmavě hnědými a zrzavými vlasy. Častokrát na nich dominují pihy a zářivé jantarové, hnědé nebo hnědozelené oči. Těmto typům sluší především barvy tmavé a zemité.

  Podzimní barvy pro muže                                                Podzimní barvy pro ženy  

 

Zimní typ

Světlá pleť s tmavými až černými vlasy… to je typicky zimní typ člověka. Oči mohou hrát různými barvami stejně tak jako oblečení. Zimě nejlépe sednou hodně syté barvy od růžové, fialové, modré až po červenou.

  Zimní barvy pro muže                                                        Zimní barvy pro ženy  

 

A když se i tak netrefíte, nevěšte hlavu. U nás můžete dárky vyměnit až do 31. ledna 2024, takže nakupte klidně teď a po Vánocích máte spoustu času na následné vyřízení. Věřte ale, že váš blízký ocení vaši snahu ve výběru barvy i velikosti.