Společně kráčíme k udržitelnosti

Milujeme přírodu a chceme, aby příroda milovala nás… a to dlouho, a proto na ní v CityZen myslíme. Naše kroky k udržitelnosti se odráží v dovozu, výrobě, v myšlení všech zaměstnanců, ale i ve Vás, zákazníků, kteří podporují udržitelnou módu.  

Dovážíme pouze bavlnu 

Jediná věc, která k nám cestuje z ciziny, je prémiová bavlna. Snažíme se ji ale dovážet z nejbližších míst, kde jsme si jisti 100% kvalitou bavlny. Souhrnný článek o bavlně si můžete přečíst zde 

Česká a slovenská výroba 

Od přivezení bavlny přecházíme plně na českou, popřípadě slovenskou výrobu, a to od pleteniny až po finální zabalení. Každý jeden kousek projde českými ručičkami, které ho dovedou k dokonalosti. Podporujeme tímto českou ekonomiku a české řemeslo, které bychom rádi v naší zemi zachovali a vrátili ji titul textilní velmoci, které se ji dostával za období Československa. Vaše nové oblečení tedy necestovalo přes půlku světa a nezatěžovalo ovzduší. Možná si říkáte: „A co knoflíky a jiné doplňky na oblečení?“ Ano, i tyhle drobnosti necháváme vyrábět v Čechách.  

Výrobní postupy šetří energii i vodu 

Úspora vody a energie se nejvíce projevuje v barvení, které trvá dlouho a spotřebuje se během něho několik desítek litrů vody. Na obarvení jednoho kila materiálu se běžně spotřebuje 100 litrů vody a celý proces trvá kolem 10 hodin. My jsme ho ale zkrátili o třetinu a spotřebujeme pouze 20-40 litrů vody na jeden kilogram pleteniny. No není to nádhera? A ještě k tomu jsou všechny produkty a barviva certifikovány dle platné EU legislativy REACH, což znamená, že naše 100% bavlněné triko je maximálně recyklovatelné. Kdybyste ho zahrabali do hlíny, tak se do půl roku rozloží.